+421 904 453 435

H&S Optik - Optika Košice

„ZĽAVA“

22.11.2019

Sú skutočne zľavy v optikách pre zákazníkov výhodné?

Aj Vám sa stáva pri prechádzke mestom, že vidíte výklady celoročne polepené obrovskými znakmi % pri ktorých sú čísla 20%, 50%, 70% dokonca 90%, zľava rovnajúca sa vášmu veku a podobne? Čo to vlastne znamená? Jedná sa skutočne o zníženie ceny tovaru z pôvodnej predajnej ceny o takéto vysoké percentá? Nejedná sa len o marketingový trik? Reklamné čáry-máry? Môže obchodník predávať tovar o viac ako 70% 80% 90% lacnejšie a zároveň vytvárať zisk? Samozrejme áno, môže, ak je cena ním predávaného tovaru 4,5,6...10X vyššia, ako jeho skutočná hodnota. Je však takáto forma predaja etická, férová, čestná? Nejedná sa náhodou o zavádzanie a klamanie zákazníka, ak rovnaký tovar kúpite u iného predajcu za rovnakú, alebo dokonca nižšiu cenu aj bez "zľavy"? Každý si musí na tieto otázky nájsť odpoveď sám.

My v H&S OPTIK však v tom máme jasno. Ponúkame našim zákazníkom celoročne len jeden druh zliav a to vernostné za opakovanú návštevu vo výške 5-10% ako formu poďakovania za prejavenú dôveru. Najdôležitejšie čo však ponúkame je odbornosť, serióznosť, kvalita, široký sortiment za férové ceny, rýchle dodacie lehoty, precízne meranie zraku a v neposlednom rade ľudský prístup.

Znamená to, ak neponúkame mega zľavy, že sme drahí? Vôbec nie. Znamená to jediné, že si vážime našich zákazníkov a rozhodli sme sa byť k ním úprimní a čestní a nezavádzame ich vymyslenými marketingovými ťahmi, zľavami, akciami. Na konci je pre zákazníka vždy dôležitá výsledná suma za ponúkanú službu a nie veľkosť poskytnutej "zľavy"

Späť na zoznam článkov